موزه سازهای موسیقی یکی از موزه های معروف بروکسل محسوب می‌شود که از شهرت جهانی برخوردار است. این موزه هنری در منطقه مونت د آرت واقع شده و از بهترین جاذبه های بروکسل به شمار می رود.

تاریخ موزه سازهای موسیقی

این موزه از تاریخ 11 ژانویه 1992 بخشی از موزه های سلطنتی هنر و تاریخ این شهر بوده که به دو بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول موزه سازه های موسیقی بروکسل، موسیقی اولیه و ابتدایی به نمایش عموم گذاشته شده است و در بخش دوم، شما به تماشای ابزار آلات موسیقی نوین قرن نوزدهم، بیست و یکم، موسیقی محبوب و سنتی می‌پردازید.

این موزه فوق العاده زیبا و هنری شامل ۷ هزار اثر از جمله ساز موسیقی و عناصر تاریخی موسیقی، از سراسر جهان و تمام اعصار است که در کنار هم به نمایش گذاشته شده است. بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند که مکان جالب این موزه، طراحی ویکتور هورتا است، اما باید گفت که در واقع پل سینتنوی بوده که فروشگاه قدیمی سابق انگلیس و برجک آهن آن را ایجاد کرد.

موزه سازهای موسیقی

در موزه سازه های موسیقی بروکسل از یک تکنولوژی مدرن استفاده شده تا بازدیدکنندگان یک تجربه واقعی صوتی را از نزدیک تجربه کنند. به طوری که شما با استفاده از یک هدفون در این موزه، تمام قطعات موسیقی مورد علاقه‌ی خود را گوش می‌کنید. در بالای ساختمان موزه سازه های موسیقی که به سبک هنر نو ساخته شده، کافه رستورانی به چشم می‌خورد که می توانید در تراس آن از نمای ۳۶۰ درجه که دارد، نهایت لذت را ببرید. شما در این مکان باغ و شهر بروکسل را در زیر پایتان حس می‌کنید.

سبک موزه آلات موسیقی

موزه سازه های موسیقی بروکسل در یک ساختمان با سبک نوین واقع شده که 3 طبقه دارد: طبقه اول شامل سالن، صندوق‌های کوچک، بزرگ و غیره می‌شود که معمولا برای خانواده‌های ثروتمند بروکسل است که به شکل زیبایی در این موزه جا خوش کرده‌اند.

طبقه دوم موزه به تاریخ موسیقی از سراسر جهان اختصاص داده شده که دیدن آن به راستی که که برای هر بیننده‌ای تماشایی است. طبقه سوم موزه سازه های موسیقی بروکسل به نام طبقه رشته‌ها و کیبوردها نامیده می‌شود که در آن بیشتر ابزار آلات موسیقی همچون گیتار، ویولن و پیانو را به نمایش می‌گذارد.

فروشگاه موزه آلات موسیقی

شما با رفتن به فروشگاه این موزه می‌توانید از سی دی ها، کتاب‌ها و سوغاتی‌های مربوط که به فروش می‌رسد خریداری نمایید و برای دوستان و اقوامتان یادگاری ببرید. جالب است که بدانید در هر طبقه از موزه سازه های موسیقی بروکسل فضایی برای اجرای رقص و تجمع اختصاص داده شده که برای اجاره عموم آزاد و در دسترس است.